+48 791 653 570

2018-07-31

Co leczy mezoterapia?


Co leczy mezoterapia?

Mezoterapia znana jest światu od 1952 roku. Francuski lekarz Michael Pistor przy zastosowaniu tej metody, próbował zlikwidować niedosłuch swojemu pacjentowi. Mimo dobrej chęci, nie osiągnął celu, ale okazało się, że zabieg przyniósł inne korzyści: zredukował szumy uszne i bóle. W późniejszych latach mezoterapię wykorzystywano do leczenia migren, żylaków, łysienia plackowatego czy łuszczycy.

Rozkwit metody nastąpił wraz z rozwojem medycyny estetycznej. Dzisiaj mezoterapia jest podstawowym zabiegiem stosowanym do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Stosowana jest zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i gabinetach medycyny estetycznej. Ważne jest, aby zabieg ten wykonywały osoby upoważnione do przeprowadzania tej metody, czyli lekarzy medycyny estetycznej. Nasi lekarze medycyny estetycznej pracują zgodnie ze sztuką zawodu oraz na najlepszych preparatach przeznaczonych do tej metody.

A jakie choroby możemy wyleczyć dzięki mezoterapii? Mezoterapia w dermatologii stosowana jest w przypadku leczenia łysienia i wypadania włosów, starzenia się skóry oraz zmian skórnych. Ponadto zabieg ten stosowany jest w przypadkach nerwobóli, nadmiernych napięć mięśniowych, schorzeń regeneracyjnych stawów czy urazów wywołanych uprawianiem sportu. Jednak większość zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej robionych jest pod kątem poprawy wyglądu skóry, zlikwidowania zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie oraz pozbycia się blizn potrądzikowych, czy samego trądziku. Dzięki zabiegom mezoterapii możemy pozbyć się rozstępów, cellulitu czy zwiotczenia skóry.

Nasi lekarze medycyny estetycznej zapraszają Państwa do korzystania z niezawodnej i bezbolesnej metody poprawiającej urodę. Rejestracji na zabieg mezoterapii prosimy dokonywać pod numerami telefonów +48 91 30 787 30 i mob. +48 791 653 570 oraz osobiście w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2A.

Sprawmy sobie radość.

«powrót