+48.791653570

2019-01-20

CELLULAR MATRIX® - Synergiczne działanie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego


CELLULAR MATRIX® - Synergiczne działanie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego

To efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych ze szwajcarskiego Laboratorium RegenLab, którzy po stworzeniu i opatentowaniu zestawów RegenACR (Regeneris) udoskonalili technologię, wzbogacając dobrze znane zestawy o 1,5 % nieusieciowany kwas hialuronowy.

Cellular Matrix® jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym produktem medycznym, dzięki któremu można uzyskać wzajemnie uzupełniające się działanie i połączenie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym.

Jak działa Cellular Matrix?

Zawarty w probówce kwas hialuronowy działa jak matryca do odbudowy komórek skóry i powoduje jej nawilżenie oraz odżywienie. Pomaga także w syntezie proteoglikanów. Osocze bogatopłytkowe dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu, dostarcza skórze, poza tak cennymi płytkami krwi, także sole mineralne, witaminy A,D,E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe.

Cellular Matrix

Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy dla osocza bogatopłytkowego swoiste rusztowanie – trójwymiarową, przyjazną komórkom strukturę, która jest w szybkim tempie kolonizowana przez fibroblasty, trombocyty i czynniki wzrostu, produkujące składniki macierzy pozakomórkowej i sprzyjające uporządkowanemu odtwarzaniu tkanek wszystkich warstw skóry. Cellular Matrix® zwiększa również czas działania płytek krwi i uwalniania czynników wzrostu do skóry właściwej.

W skrócie Cellular Matrix® to:

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i na konsultacje. Chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi.

«powrót