+48 791 653 570

2020-09-21

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?


Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Starzenie się skóry najczęściej objawia się pojawieniem zmarszczek. Zdarza się, że nawet osoba po dwudziestym roku życia może zaobserwować u siebie pierwsze zmarszczki. Oczywiście, nie należy zamartwiać się z tego powodu, ponieważ istnieje obecnie wiele sposobów na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Jednym z oczywistych sposobów zapobiagania starzeniu się skóry jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dlaczego? Dlatego, że promienie słoneczne wywierają znaczący wpływ na proces starzenia. Czynniki, które wpływają na starzenie się skory to: uwarunkowania genetyczne, nadmierne opalanie, skażenie i zatrucie środowiska, brak ruchu, permanentny stres i praca nocna, palenie i picie alkoholu oraz zła dieta.

Wyróżniamy dwa typy starzenia: wewnątrzpochodne czyli uwarunkowane genetycznie i hormonalnie oraz zewnątrzpochodne, którego głównym czynnikiem jest starzenie słoneczne (photoaging). Objawem tego ostatniego są głębokie bruzdy i zmarszczki oraz liczne przebarwienia i odbarwienia pojawiające się z wiekiem na skórze. Kremy ochronne z filtrami UVA i UVB są koniecznością jeśli chcemy zachować młodość na dłużej. Filtry przeciwsłoneczne dzielimy na chemiczne i fizyczne. Filtry fizyczne są lepsze, blokują fizycznie światło i mogą je odbijać lub rozpraszać i są chemicznie obojętne, czyli hipoalergiczne i niedrażniące. Zaliczamy do nich np. kaolinę, tlenek magnezu, związki tytanu, żelaza i cynku. Warto poszukać tych składników jeśli chcemy kupić produkt ochronny który ochroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

W Gabinetach Parkowa również zapobiegamy powstawaniu zmarszczek poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej oraz specjalnie opracowanych preparatów do walki ze zmarszczkami. Pełna oferta zabiegów dostępna jest na stronie www w zakładce - medycyna estetyczna twarzy. Podczas wizyt nasi lekarze medycyny estetycznej odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania odnośnie zapobieganiu powstawania zmarszczek oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Więcej informacji udzielimy także pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Polecamy zabiegi medycyny estetycznej do walki ze zmarszczkami.

«powrót