+48.791653570

2015-02-09

Nici PDO - Bezoperacyjny lifting twarzy


Nici First Lift są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksan). System nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Początkowo stosowano PDO głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce. Po 3 latach metoda została zastosowana także w medycynie estetycznej. Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej. Nici są bezpieczne i całkowicie wchłaniane przez organizm. Badania kliniczne nad nićmi PDO wykazały, że stymulują one proces neokolagenozy- syntezy kolagenu, który poprawia jędrność skóry oraz elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Na czy polega zabieg przy użyciu PDO?

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja lekarska, która obejmuje wywiad i ocenę zakresu planowanej korekcji. Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone okolice ciała. W zależności od miejsca, nici wprowadzane są śródskórnie, do podskórnej tkanki tłuszczowej lub domięśniowo. Skóra po podaniu nici staje się grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawa się jej koloryt.

Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, możliwe są zasinienia. Jednak efekt ten nie utrzymuje się długo i nie ogranicza naszego codziennego funkcjonowania.

Kiedy widać efekty zabiegu i dla kogo jest stworzony ten zabieg?

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10- 14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (około dwóch lat). Zabieg rekomendowany jest dla osób już od 30 roku życia- profilaktycznie, a w późniejszym wieku jako zabieg likwidujący oznaki starzenia się.

Jakie są wskazania do zabiegu First Lift?

«powrót