+48.791653570

2016-08-30

Digital Smile Design - Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu


Digital Smile Design - Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Zobacz efekt zanim podejmiesz decyzję!

Zdrowe zęby to dziś za mało. Zdrowy i piękny uśmiech sprawia, że jesteśmy postrzegani jako pewni siebie i atrakcyjni. Wiemy, że leczenie może być długotrwałe i kosztowne. Czy jednak nie zdecydowalibyśmy się na nie, gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo zmieni się nasz wygląd?

Co to jest DSD?

Przyczyn niezadowolenia z własnego uśmiechu jest wiele – krzywe zęby, ubytki, przebarwienia, ścieranie zębów. Chciałbyś zmienić swój wygląd, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Inwestujesz pieniądze, poświęcasz czas, chciałbyś żeby efekt był idealny. Twoje oczekiwania mogą jednak być zinterpretowane inaczej. Jak uniknąć błędów i rozczarowań?

Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia.
Czasem pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie na początkowym etapie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu.
Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego naszą osobowość i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy DSD krok po kroku.

Pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny. W tym czasie wykonana zostanie w naszym gabinecie seria zdjęć twarzy, zębów oraz uśmiechu.
Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz Państwa wyobrażeń o pięknym uśmiechu. Następnie analizujemy zależności pomiędzy zębami, ustami, uśmiechem, rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje.
Posługując się specjalnym oprogramowaniem lekarz projektuje Państwa nowy uśmiech. Należy nadmienić, że w każdym momencie możliwe jest skonsultowanie projektu z pacjentem.

Efektem jest czytelna i zrozumiała prezentacja planu leczenia. Ostatnim elementem metody jest przygotowanie przez pracownię protetyczną modelu, który nałożony na zęby pacjenta ukazuje wygląd jego uśmiechu i twarzy po zakończeniu leczenia.

Przykładowe projekty DSD wykonane przez naszych lekarzy dentystów

endodoncja stargard endodoncja stargard endodoncja stargard endodoncja stargard


«powrót