+48.791653570

2016-08-10

Kamień nazębny i jego usuwanie


Kamień nazębny to zwapniała, zmineralizowana płytka nazębna, która może osadzać się nad i poddziąsłowo na powierzchniach zębowych. Kamień ten składa się z substancji zawartych w ślinie, bakterii próchnicotwórczych, złuszczonych komórek nabłonka, związków wapnia i fosforu oraz resztek pożywienia.

Pierwsze procesy tworzenia się kamienia nazębnego powstają już kilkadziesiąt godzin po ostatnim myciu zebów. Osadzony kamień jest zdecydowanie twardszy niż płytka nazębna, dlatego do jego usunięcia należy zastosować profesjonalne zabiegi jak piaskowanie czy zastosowanie metod ultradźwiękowych.

Tradycyjną szczoteczką czy nicią dentystyczną nie damy rady usunąć kamienia. Jeśli lekarz stomatolog stwierdzi jego obecność, to zabieg wykonywany jest ręcznie przy pomocy odpowiednich narzędzi zwanych kiretkami. Cały zabieg jest bezbolesny i zakończony polerowaniem powierzchni korzeni.

Ze względu na jego występowanie kamień dzielimy na:

Nasz gabinet stomatologiczny wykonuje zabiegi usunięcia kamienia nazębnego oraz wygładzenia powierzchni zębów przy pomocy profesjolanego sprzętu stomatologicznego: lemieszy, zrywaczy, motyczek, dłutek, sierpów i pilniczków.

Polecamy szybki i bezbolesni zabieg usunięcia kamienia.

Zapraszamy.

«powrót