+48.791653570

2016-11-10

Nadwrażliwość zębów - przyczyny i leczenie


Nadwrażliwość zębów - przyczyny i leczenie

Nadwrażliwość zębów spotyka nas często w najmniej odpowiednim momencie. Najczęściej objawia się podczas picia gorącego płynu, jedzenia zimnych lodów czy mycia zębów. Nadwrażliwość może być spowodowana złymi nawykami higienicznymi czy uszkodzeniem szkliwa. Właśnie szkliwo jest taką tarczą ochronną dla zęba, gdzie w momencie uszkodzenia mechanicznego następuje odczuwalny ból zęba.

Jak leczyć taką nadwrażliwość zębów? Jeśli nie jest spowodowana wadą zgryzu czy uszkodzeniem szkliwa to wystarczy zakup odpowiedniej pasy do zębów z niskim wskaźnikiem ścieralności. Pasta do zębów z nadwrażliwością powinna zawierać związki fluoru, które w odpowiedni sposob zamykają kanaliki zębiny. Ponadto warto sprawdzić zawartość związków potasu, jak cytrynian potasu i azotan. Związki te zmniejszają wrażliwość zakończeń nerwowych na ból. Oprócz pasty należy zmienić szczoteczkę na miękką a zęby szczotkować bardziej delikatniej. Zapewne wiekszość z nas zapomniała o nici dentystycznej, która idealnie pozbędzie się jedzenia z naszych najgłębszych zakamarków dziąsła. Po użyciu nici należy jamę ustną wypłukać płynem do płukania ust zmniejszającego nadwrażliwość.

W przypadku uszkodzeń szkliwa czy wady zgryzu konieczna jest wizyta u stomatologa. Nasz dentysta sprawdzi stan naszego szkliwa i dopomoże w rozwiązaniu problemu jakim jest nadwrażliwość zębów.

Zapraszamy do wizyt w naszych gabinetach w Stargardzie ul. Okrzei 2/A lub umówienie się na wizytę telefonicznie pod numerami telefonów +48 91 30 787 30 i +48 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót