+48.791653570

2017-05-23

Piaskowanie zębów


Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest zabiegiem dentystycznym polegającym na usuwaniu przebarwień (głównie po kawie i papierosach) i osadów nazębnych przy pomocy urządzenia zwanego piaskarką. Piaskarka to urządzenie, którego działanie polega na kierowaniu strumienia piasku dentystycznego na zęby.

Zabieg ten najczęściej jest uzupełnieniem po zabiegu skalingu (usuwanie kamienia nazębnego). Piaskowanie jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Ponadto zabieg ten chroni nasze zęby przed rozwojem bakterii, chorobami dziąseł i zębów oraz zapewnia estetyczny wygląd naszego uzębienia.

Piaskowanie zalecane jest osobom palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy i herbaty oraz osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Przeciwwskazane jest dla osób ze stanami zapalnymi jamy ustnej, alegią na sodę czy owrzodzeniami żołądka i wątroby. Po zabiegu przez 3 godziny należy powstrzymać się od picia kawy i herbaty, palenia papierosów lub innych barwiących napojów.

Nasze gabinety stomatologiczne zapraszają do skorzystania z zabiegu piaskowania. Zapewniamy profesjonalny sprzęt i najwyższej jakości materiały.

Wszelkich informacji o piaskowaniu udzieli nasza kadra pod numerem telefonu +48 91 30 787 30 i +48 791 653 570 oraz osobiście w Stargardzie, ul. Okrzei 2A.

Polecamy.

«powrót