+48.791653570

2018-01-18

Lakowanie zębów


Lakowanie zębów to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym, który polega na zabezpieczeniu trudnych do oczyszczania bruzd i szczelin zębów za pomocą płynnego materiału kompozytowego. Celem tego zabiegu jest ochrona zębów przed bakteriami próchnicy.

Lakowanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa kilka minut na jednego zęba. Lekarz dentysta w pierwszej kolejności oczyszcza ząb z osadów i zanieczyszczeń, osusza go i nakłada materiał, który jest najczęścej przezroczysty bądź koloru białego. Następnie rozprowadza go po całej powierzchni zęba i naświetla za pomocą lampy polimeryzacyjnej w celu utwardzenia. W końcowym etapie sprawdza twardość i szczelność nałożonego materiału.

Zabieg lakowania wykonuje się na stałych jak i mlecznych zębach posiadających bruzdy. Najczęściej to małe dzieci poddawane są zabiegowi lakowania, ponieważ ich ząbki najbardziej narażone są na próchnicę. Stałe zęby można lakować już w wieku 5-8 lat, kiedy pojawi się pierwszy ząb trzonowy. Zabieg ten można powtórzyć w wieku 10-13 lat, sukcesywnie w miarę wychodzenia następnych zębów.

Kontroli szczelności laku przeprowadza się dwa razy w roku i przeprowadzić ją można podczas zwykłej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Nasze gabinety stomatologiczne zachęcają do wykonywania zabiegów lakowania. Więcej informacji udzielimy pod numerami telefonów +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570 oraz osobiście w gabinecie, przy ul. Stefana Okrzei 2/A w Stargardzie.

Zapraszamy.

«powrót