+48.791653570

2017-12-27

Fluoryzacja zębów


Fluoryzacja zębów to zabieg profilaktyczny wykonywany w celu zapobiegania próchnicy. Stosowane związki fluoru skutecznie chronią zęby przed bakteriami próchnicy. Fluor to pierwiastek o dużej aktywności chemicznej, który jest niezbędny do prawidłowego działania organizmu, szczególnie dla zębów i kości. Występuje w jedzeniu, np. w rybach, produktach zbożowych czy herbacie. W domowych warunkach także możemy wykonywać zabiegi fluoryzacji stosując pasty do zębów z odpowiednią zawartością fluoru.

Zabiegi fluoryzacji wykonywane są w gabinetach stomatologicznych i polegają na nałożeniu na powierzchnię oczyszczonego zęba prepartów fluorowych w postaci lakierów, żeli czy pianek fluoryzacyjnych.

Nałożona cienka warstwa utrzymuje się jakiś czas uwalniając do szkliwa jony fluorkowe. Po zabiegu nie można spożywać posiłków przez 2 godziny od wykonania zabiegu. Fluoryzację można wykonać zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dzieci najczęściej z fluoryzacją spotykają się w szkole. Należy pamietać, iż zabieg fluoryzacji powinien być przeprowadzany przez lekarza stomatologa, ponieważ nadmiar fluoru może być szkodliwy dla zdrowia.

Nasz wykwalifikowany personel medyczny przeprowadzi zabieg fluoryzacji w trosce o Państwa zęby. Zależy nam na zapobieganiu próchnicy, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzin naszego gabinetu w Stargardzie przy ul. Stefana Okrzei 2/A.

Czekamy na Państwa.

«powrót