+48.791653570

2018-08-24

Papierosy szkodzą naszym zębom


Papierosy szkodzą naszym zębom

Palenie papierosów i e-papierosów szkodzi naszym płucom i sercu. Nikt co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale okazuje się, że szkodzą również naszym zębom i całej jamie ustnej. Nałóg tytoniowy sprzyja wielu chorobom przyzębia. Najbardziej znaną chorobą palaczy jest paradontoza. Częściej też palaczom wypadają zęby, mają nieświeży oddech z jamy ustnej czy liczne przebarwienia szkliwa.

Ponadto substancje smoliste z papierosów powodują powstawanie kamienia nazębnego, który bardzo źle wpływa na kondycję dziąseł palacza. Występują częste krwawienia powodując stany zapalne dziąseł. Wiele mówi się o rakotwórczych właściwościach papierosów. Z punktu widzenia stomatologa mogą przyczyniać się do rozwoju raka języka lub wargi. Bowiem te części naszej jamy ustnej są najczęściej atakowane. Dodatkowo każdy palacz papierosów ma obniżone odczucia smakowe, a błony śluzowe podatne są na urazy, w tym nadżerki i owrzodzenia. Nie zapominajmy o nadmiernej suchości i pieczeniu w jamie ustnej.

Okazuje się, iż palenie papierosów wpływa również niekorzystnie na implanty. Stomatolodzy po wstawieniu implantów zalecają swoim pacjentom niepalenie papierosów. W przypadku e-papierosów istnieją podobne dolegliwości, które mają zgubny wpływ na nasz cały organizm. Lekarze stomatolodzy apelują do swoich pacjentów o zerwanie z nałogiem. Rzucenie palenia nie jest proste ale trochę silnej woli powinno pozwolić na zerwanie z nałogiem.

Gabinety Parkowa zachęcają osoby palące do częstych wizyt, podczas których nasi doświadczeni stomatolodzy zaradzą dolegliwościom powstałym na skutek palenia papierosów. Rejestracji prosimy dokonywać telefonicznie pod numerami telefonów +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570 lub osobiście w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A.

Życzymy zdrowia.

«powrót