+48.791653570

2018-10-19

Na czym polega radektomia?


Radektomia to zabieg chirurgiczny wykonywany w przypadku rozległych zmian okołokorzeniowych. Zabieg ten wykonuje się w ostateczności, gdy leczenie kanałowe nie przynosi osiąganych efektów. Czasami zdarza się, że jest to skomplikowany zabieg ale rokujący na odbudowę zęba.

Radisekcja (druga nazwa tego zabiegu) polega na usunięciu jednego z korzeni zęba trzonowego i odbywa się bez naruszenia korony zęba. Czynności usunięcia najczęściej dotyczą zębów trzonowych górnych, gdy uratowanie korzenia nie jest w ogóle możliwe. W niektórych przypadkach zabieg radisekcji jest jedynym ratunkiem dla chorego zęba. Po zabiegu następuje odbudowa zęba, gdzie stosuje się wkłady koronowo-korzeniowe. Wkłady te znacznie wzmacniają tkanki korony chroniąc je przed złamaniem.

Do zabiegu radektomii zaliczamy następujące wskazania:

Przeciwskazaniami do wykonania radektomii są:

W ramach naszych usług stomatologicznych wykonujemy również zabiegi radektomii. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie tego zabiegu zapraszamy do kontaktu osobistego z naszymi lekarzami w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A lub pod numerem telefonu 91 30 787 30 oraz 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót