+48.791653570

2018-10-24

Zakres chirurgii stomatologicznej


Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i twarzoczaszki. Zakres leczenia jest bardzo szeroki i potrafi objąć zabiegi stosowane m.in. w przypadkach:

Chirurgia stomatologiczna stosowana jest najczęściej w przypadku usuwania zębów mądrości. Zęby te wyrzynają się jako ostatnie i mogą być często przyczyną silnego bólu i obrzęku jeśli ustawione są nieprawidłowo, a wokół nich znajduje się patologiczna kieszeń kostna. Ponadto może dojść do powstania torbieli lub guzów, które mogą powodować zniszczenie części żuchwy. W takich sytuacjach lekarz stomatolog decyduje się na chirurgiczne usunięcie takich zębów.

Chirurgia stomatologiczna stosowana w implantologii ma swoje zdecydowane miejsce. Dlaczego? Dlatego, że osoby kierowane do wszczepienia implantów muszą wykazać odpowiedni poziom i gęstość kości. Muszą bezwzględnie przestrzegać zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Implanty zastępują bowiem naturalne zęby i podłoże do ich zamontowania musi być dobrej jakości. W przypadku zastosowania protezy chirurgia stomatologiczna może skorygować ewentualne nieprawidłowości szczęki.

Natomiast jeśli chodzi o chirurgię stomatologiczną stosowaną w przypadku stawu skroniowo-żuchowego, mówimy o zaburzeniach narządu żucia. W celu eliminacji tych zaburzeń lekarz dentysta może zastosować leczenie zabiegami rehabilitacyjnymi, włącznie z zastosowaniem szyn.

W ramach chirurgii stomatologicznej można leczyć następujące schorzenia:

Gabinety Stomatologiczne Parkowa przeprowadzają profesjonalne leczenie w ramach szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej. Więcej informacji o naszych zabiegach uzyskają Państwo pod numerami telefonów 91 30 787 30 i kom. 791 653 570 oraz osobiście w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A.

Zapraszamy.

«powrót