+48.791653570

2019-06-29

Piękny uśmiech na wakacjach


Piękny uśmiech na wakacjach

Wakacje to czas beztroski. Ale zanim udamy się na upragniony wypoczynek musimy zadbać o swoje zęby. Przed wyjazdem na pewno warto odwiedzić swojego dentystę, w szczególności, jeśli wybieramy się za granicę. Podczas wizyty nasz dentysta oceni stan naszego uzębienia, ewentualnie zaleci drobne korekty. Bardzo często nieubytki mogą popsuć nam świetną zabawę na plaży, lot samolotem czy nurkowanie. A szukanie przypadkowego dentysty nie zawsze może być dla nas korzystne.

Na wymarzonych wakacjach musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest picie dużej ilości gazowanych i słodkich napojów. Każdy wie, że gazowane napoje, bardzo mocno słodzone przyczyniają się do odbarwienia szkliwa czy pojawienia się początków próchnicy. Gazowane napoje najlepiej zastąpić niegazowaną wodą lub świeżo wyciśniętymi sokami. Napoje najlepiej pić przez słomkę, powoli, małymi łykami. Wtedy mamy pewność, że nie zachłyśniemy się i że nasze zęby nie przeżyją szoku zmian temperatury.

Następną ważną zasadą na wakacyjnych wojażach jest jedzenie sezonowych owoców. Świeże owoce są niezbędne dla naszego organizmu jako naturalny budulec kości i zębów. Ale musimy uważać z ich ilością, ponieważ niektóre z nich mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa czy przebarwienia, jak zjedzenie np. porzeczek, jeżyn czy wiśni. Ponadto pestki z niektórych owoców mogą wejść między zęby i możemy doprowadzić do początków próchnicy. Dlatego pamiętajmy o użyciu nici dentystycznych. Odnośnie jedzenia owoców, to uważajmy na owoce cytrusowe. Bowiem pomarańcze, cytryny czy mandarynki zawierają dużą ilość kwasu. Kwas zdecydowanie osłabia szkliwo, dlatego odczekajmy pół godziny i dopiero umyjmy zęby pastą z dużą zawartością fluoru. W przeciwnym razie możemy zetrzeć rozmiękczone przez kwasy szkliwo.

Na wakacjach korzystamy również częściej z kąpieli w basenach. Pamiętajmy, że zawarty w wodzie chlor również może doprowadzić do erozji szkliwa oraz przebarwieniach na zębach, co w konsekwencji może doprowadzić do chorób przyzębia i próchnicy.

Kochamy wakacyjne przygody pełne wrażeń, ale niekoniecznie z udziałem dentysty w roli głównej. Dlatego zachęcamy do rejestracji w naszych gabientach Parkowa przez cały sezon wakacyjny.

Czekamy na Państwa w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A oraz pod nr tel. +48 91 30 787 30 i mob. +48 791 653 570.

Życzymy zdrowych i wspaniałych wakacji.

«powrót