+48 791 653 570

2019-07-26

Dobry protetyk na wagę złota


Dobry protetyk na wagę złota

Protetyka to kolejny dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych. Głównie zajmuje się wytworem protez zębowych - stałych oraz ruchomych. Wszystkie prace protetyczne w gabinetach stomatologicznych wykonuje się we współpracy z labolatoriami protetycznymi. Silna współpraca lekarza stomatologa, technika dentystycznego oraz pacjenta daje efekt końcowy w postaci prawidłowo wykonanej protezy zębowej.

Bardzo często praca technika protetyka uzależniona jest od stomatologa, bowiem to dentysta pomaga w wykonaniu niezbędnych odlewów. W takich przypadkach nie ma mowy o rozbieżnościach, bowiem za efekt końcowy odpowiada lekarz stomatolog. A jakie cechy powinien posiadać dobry protetyk? Oczywiście bardzo dobrą ostrość wzroku oraz zdolność do rozróżniania barw. Każde uzębienie ma różnąbarwę i dlatego ważne jest jak najdokładniejsze dobranie koloru. Oprócz tego musi posiadać zdolności manualne, zdolność koncentracji uwagi, a także dobrą pamięć.

Gabinety Parkowa oferują usługi protetyczne, które wykonujemy od samego początku naszej działalności stomatologicznej. Wszystkim naszym Pacjentom oferujemy następujące uzupełnienie protetyczne:

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą protetyczną na naszej stronie oraz osobiście podczas wizyt w gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A.

Zachęcamy do korzystania z usług protetycznych w gabinetach Parkowa.

«powrót