+48 791 653 570

2019-08-21

Czym jest periimplantitis?


Czym jest periimplantitis?

Periimplantitis to zapalenie tkanek wokół implantu, którego można wyróżnić dwa rodzaje:

Początkowo stan zapalny może występować bezobjawowo lub z objawami takimi jak krwawienie podczas szczotkowania, obrzęk i tkliwość dziąseł wokół implantów co może być mylone z chorobami dziąseł. Na implantach osadzają również się drobnoustroje tworząc zewnętrzny nalot na ich powierzchni. Jeśli drobnoustroje nie będą usuwane mogą doprowadzić do stanu zapalnego dziąseł oraz uszkodzić okoliczne tkanki, co doprowadzić może do rozwoju periimplantitis.

Szybkie wykrycie schorzenia może być skutecznie leczone. Lekarz stomatolog oczyści implanty za pomocą zabiegu o nazwie skaling lub zastosuje specjalne irygacje np. roztworem chlorheksydyny. W trudniejszych przypadkach stosuje się antybiotykoterapię i leczenie chirurgiczne. Natomiast w zaawansowanej fazie periimplantitis dentysta może zastosować sterowaną regenerację kości i przeszczep kości.

Pamiętajmy, iż o implanty musimy dbać systematycznie tak jak o naturalne zęby. Prawidłowa higiena jamy ustnej to najlepsza ochrona przed schorzeniami. Nasi lekarze implantolodzy służą Państwu wiedzą i pomocą w prawidłowej higienie implantów.

Zachęcamy do odwiedzania naszych gabinetów w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A, gdzie zapobiegniemy wszelkim chorobom jamy ustnej.

Zapraszamy.

«powrót