+48.791653570

2019-08-30

Czyszczenie zębów u dentysty


Czyszczenie zębów u dentysty

Codziennie czyścimy zęby w domu. Szczotkujemy, płuczemy i dbamy o higienę jamy ustnej. Czy to za mało, że musimy udać się do dentysty po profesjonalne czyszczenie? Oczywiście codzienne zabiegi niweczymy poprzez stosowanie używek, kwaśnego jedzenia czy picia gazowanych napojów. Również zła dieta, obciążenia genetyczne czy wady zgryzu mają duży wpływ na gromadzenie się osadu na zębach. Dlatego konieczne staje się czyszczenie zębów z kamienia.

Do profesjonalnych zabiegów czyszczących wykonywanych w gabinecie stomatologicznym należą:

Skaling

Skaling to bezbolesny zabieg polegający na usuwaniu twardych złogów nazębnych, czyli kamienia nazębnego. Kamień gromadzi się nad i pod dziąsłami i stanowi idealne środowisko dla rozwijania się bakterii. Wyróżniamy następujące rodzaje skalingu: naddziąsłowy i poddziąsłowy. Metody usunięcia kamienia to: tradycyjna, mechaniczna, dźwiękowa, ultradźwiękowa, laserowa. Kamień nazębny to twardy osad o ciemnym kolorze, który głównie powstaje ze zwapniałej warstwy płytki nazębnej. Na kamień nazębny składają się bakterie i resztki pokarmowe oraz składniki mineralne osadzające się po kilku dniach braku dostatecznej higieny zębów.

Piaskowanie

Piaskowanie to również zabieg dentystyczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych i przebarwień przy pomocy urządzenia zwanego piaskarką. Jest to zabieg uzupełniający po skalingu. Dzięki temu urządzeniu lekarz dentysta może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i najdrobniejszych szczelin. W szybki i profesjonalny sposób usuwa wszelkie przebarwienia, szkodliwe osady, które przyczyniają się do powstania chorób zębów i dziąseł. Zabieg piaskowania zalecany jest osobom palącym, pijących dużo kawy i herbaty, posiadaczy tzw. stłoczonych zębów i osób noszących aparaty ortodontyczne. Piaskowanie to zabieg profilaktyczny i wykonuje się go raz na pół roku lub jeśli wymaga tego stan częściej.

Rootplanning i kiretaż

Zabieg Rootplanningu oraz kiretażu to bardziej specjalistyczne zabiegi higienizacji powierzchni zębów i kieszonek dziąsłowych zwłaszcza przy występującej chorobie przyzębia. Wykonuje się je specjalnymi końcówkami ultradźwiękowymi lub ręcznymi, wraz z irygacjami oraz często stosując znieczulenie stomatologiczne.

W gabinetach Parkowa stosujemy wyżej wymienione zabiegi, które idealnie zapobiegną rozwojowi chorób zębów i dziąseł. Zachęcamy do wykonywania regularnych zabiegów w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A, tel. +48 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót