+48 791 653 570

2019-12-23

TRÓJKĄT MŁODOŚCI - jak go odzyskać?


TRÓJKĄT MŁODOŚCI - jak go odzyskać?

Starzenie się jest procesem nieodwracalnym. Z wiekiem obserwujemy szereg zmian w naszej twarzy. Skóra traci jędrność, tkanka podskórna i masy tłuszczowe ulegają fragmentacji czyli podziałom na mniejsze części. Pojawia się deformacja powłok zewnętrznych. Linia konturu żuchwy zostaje zaburzona, następuje odwrócenie proporcji objętości twarzy – tzw. trójkąt młodości, którego szczyt powinien być skierowany w dół i stanowić czubek brody, a podstawa to linia łącząca wydatne policzki - ulega odwróceniu. Więcej skóry i mas podskórnych opada siłą grawitacji, poszerzając dolną cześć twarzy.

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą.

W zaawansowanych przypadkach potrzeba chirurgicznej interwencji.

Z metod niechirurgicznych możemy Państwu polecić mniej inwazyjne metody liftingująco - wolumetryczne. Pierwszy etap to zawsze przygotowanie skóry do bardziej inwazyjnych metod, aby wyniki były trwałe i naprawdę dobre. Proponujemy na początek indywidualnie dobraną terapię (peelingi, zabiegi z użyciem Dermapen w terapiach łączonych, mezoterapię preparatami z kwasem hialuronowym czy osoczem bogatoplytkowym czy karboksyterapię dla poprawy ukrwienia skóry). Mając skórę w dobrej kondycji można przejść do metod bardziej inwazyjnych jak wypełniacze wolumetryczne czy nici liftingujące.

V-lifting będący zabiegiem przywracającym kształt młodej twarzy, w naszym gabinecie jest wykonywany przy użyciu kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości podawanym w okolicę policzków, skroni, brody i kąta żuchwy. Po okresie kilku tygodni ocenia się stan i jeśli jest taka potrzeba stosujemy także inne metody poprawiające kształt twarzy jak lipolizę okolicy podbródka czy nici liftingujące. Nici liftingujące to zabieg zarezerwowany dla pań po 40 r.ż. w dobrze dobranych wskazaniach do tej procedury.

Zabieg potrafi dać świetne rezultaty ale też nie jest pozbawiony wad. Wszelkie aspekty za i przeciw są omawiane przed wykonaniem poszczególnych procedur. Medycyna estetyczna wykonywana metodami niechirurgicznym daje ogrom możliwości w rękach doświadczonego lekarza. Mając ponad 10 letnie doświadczenie w tej dziedzinie, cały czas podążając za rozwojem metod upiększających twarz, szyję i dekolt staramy się zapewnić Państwu bezpieczeństwo i wysoki standard zabiegów.

Zapraszamy na indywidualne plany zabiegowe dobierane zależnie od potrzeb i koniecznych defektów.

Parkowa

«powrót