+48.791653570

2020-04-22

Do czego służą mosty protetyczne?


Do czego służą mosty protetyczne?

Mosty protetyczne służą do odbudowy częściowych braków w uzębieniu i stanowią doskonałą alternatywę dla protez ruchomych. Ponadto mocowane są na stałe, co gwarantuje większy komfort niż w przypadku protez ruchomych.

Mosty protetyczne zbudowane są z dwóch elementów:

Wskazanie do zamocowania mostów protetycznych jest wtedy, kiedy istnieje luka zębowa otoczona własnymi zębami lub jest możliwość implantacji wszczepów zastępujących zęby własne Pacjenta, aby uzupełnić na nich większe braki. Jeśli mamy do czynienia z zębami własnymi otaczającymi lukę zębową, istnieje konieczność oszlifowania zębów filarowych. Czasem wiąże się to z leczeniem kanałowym filarów w moście. Jeśli warunki kostne na to pozwalają i stan zębów graniczących z brakiem jest dobry, korzystniej jest założyć implanty zębowe i zachować zęby własne nienaruszone.

Założenie mostów protetycznych to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Jest to spowodowane tym, że znaczne luki w uzębieniu mogą doprowadzić do np. przemieszczenia się zębów czy zaniku kości szczęki. Cały układ zębów i szczęk to system wzajemnie na siebie oddziałujący. Braki zębowe prowadzić mogą do przeciążeń na pozostałych zębach, ich ścieranie oraz zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym.

Bóle głowy, skrócenie wizualne zębów oraz ich wychylenia, przerwy pojawiające się na przodzie to częste objawy przeciążeń zębów w konsekwencji ich braków.

Rodzaje mostów protetycznych:

W gabinetach Parkowa polecamy Państwu profesjonalne usługi protetyczne z zastosowaniem mostów protetycznych oraz licówek, koron i implantów.

Dobre uzupełnienie protetyczne to prawidłowa diagnoza i ustalenie właściwych wskazań do jego wykonania, które uzyskają Państwo w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A. Nasze prace protetyczne łącznie z mostami protetycznymi mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii, gdzie serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy Państwa do dbania o swoje uzupełnienia protetyczne.

«powrót