+48.791653570

2020-04-30

Na czym polega leczenie kanałowe?


Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe (leczenie endodontyczne) wymagane jest w momencie nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba wywołanego np. długo nieleczoną próchnicą.

Dawniej leczenie kanałowe było bolesne, nieprzyjemne i długotrwałe. Wtedy też w obawie przed bolesnym leczeniem decydowano się na wyrwanie zęba, którego nie można było wyleczyć.

Dzisiaj leczenie endodontyczne przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie powinien odczuwać dolegliwości bólowych. W niektórych gabinetach, tak jak w naszych, dla zapewnienia precyzji, leczenie kanałowe wykonywane jest w powiększeniu mikroskopu lub lup stomatologicznych. Urządzenia te pozwalają precyzyjnie oczyścić kanały zębowe z resztek tkanek i bakterii oraz wypełnić wszystkie kanały zębowe na całej ich długości. Dzięki temu mamy pewność sukcesu leczenia.

Po dokładnym usunięciu zakażonej miazgi, odpowiednim ukształtowaniu kanałów, oczyszczeniu oraz osuszeniu, lekarz dentysta precyzyjnie zamyka kanały za pomocą materiału wypełniającego. Najczęściej czyni to za pomocą biokompatybilnej gutaperki, która jest pochodzenia naturalnego i dobrze tolerowana przez organizm. Materiał ten wprowadzany jest do kanału wraz z uszczelniaczem. Wcześniej poddawany jest podgrzaniu i uplastycznieniu, tak, aby dokładnie wypełnić kanał. Wypełnienie kanału musi być wyjątkowo szczelne i pozbawione pęcherzyków powietrza. Wszystkie te czynności można dokonywać pod kontrolą wykonywanych cyfrowo zdjęć RTG. Nasze urządzenia wspierające naszą pracę w leczeniu endodontycznym można obejrzeć w zakładce - galeria.

Nasi lekarze stomatolodzy zachęcają Państwa do zachowania swoich własnych zębów, właśnie dzięki temu sposobowi leczenia. Zachowanie swojego pełnego uzębienia jest niezmiernie ważną składową zdrowego stanu organizmu każdego człowieka.

Zapraszamy Państwa do korzystania z leczenia stomatologicznego w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A, tel. +48 791 653 570.

«powrót