+48.791653570

2020-06-30

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej


Toksyna botulinowa, zwana jako toksyna biologiczna, odkryta została w 1896 roku przez Emile van Ermengema. Działanie toksyny botulinowej polega na połączeniu jej z płytką nerwowo-mięśniową i przejściowym porażeniu skurczu mięśnia. Takie działanie osłabia lub przerywa przewodnictwo nerwowe zależne od ww. transmiterów. W gabinetach medycyny estetycznej podana jest we wstrzyknięciach - działa miejscowo. Efekty zastosowania toksyny botulinowej zanikają po około 4 do 6 mc.

Zabieg wykonywany toksyną botulinową przeważnie wykonywany jest bez znieczulenia, ale istnieje możliwość zastosowania środków znieczulenia miejscowego (np. Emla). Przygotowanie do zabiegu polega na ocenie stanu zmarszczek wywołanych aktywnością mimiczną. Oceny dokonuje lekarz medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

Zastosowanie botuliny toksyny botulinowej:

Preparaty toksyny botulinowej dostępne na rynku dla medycyny estetycznej:

Wskazania do leczenia toksyną botulinową:

Wskazania do zastosowania toksyny botulinowej w szerszym zakresie:

Nierejstrowane wskazania do użycia toksyny botulinowej:

Bezwględne przeciwwskazania do zastosowania toksyny botulinowej: 

Względne przeciwwskazania do użycia toksyny botulinowej:

Gabinety Parkowa zachęcają Państwa do zabiegów z użyciem bezpiecznej toksyny botulinowej wykonywanych w naszej siedzibie w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A. Więcej informacji o zabiegach medycyny estetycznej przeczytają Państwo na naszej stronie w zakładce oferta - medycyna estetyczna twarzy.

Polecamy.

«powrót