+48.791653570

2020-08-20

Znieczulenie miejscowe


Znieczulenie miejscowe stosuje się podczas różnego rodzaju zabiegów i czynności dentystycznych (głównie chirurgicznych) w celu uśmierzenia bólu pacjenta. Polega na odwracalnym zniesieniu przewodzenia nerwowego przez działanie środka znieczulającego na obwodowy układ nerwowy.

Znieczulenie można podać pacjentowi w postaci sprayu, kremu, tradycyjnej strzykawki z igłą, karpuli z jednorazowymi ampułkami i niezmiernie cienką igłą lub tez podania leku znieczulającego komputerowo urządzeniem SleeperOne.

SleeperOne to urządzenie komputerowe podające znieczulenie za pomocą specjalnej igły dwustronnie frezowanej praktycznie niebolesne podczas podawania. Wypływ środka znieczulającego jest dozowany komputerowo.

Komfort zarówno dla lekarza jak i pacjenta

Bardzo niewielkie odczucie dyskomfortu podczas podawania, prawie bezbolesne.

Bez odrętwienia oraz przygryzania wargi.

Bez nadwyrężania nadgarstka podczas iniekcji.

Mniej efektów ubocznych.

Powtarzalność

Komputerowa kontrola iniekcji.

Maksymalna precyzja wkłucia dzięki uchwytowi długopisowemu i punktom podparcia.

Nowatorskie rozwiązania technologiczne

Sterownik nożny

Lekka końcówka robocza

Automatyczne dostosowanie prędkości do ciśnienia w tkankach.

Łatwa obsługa

Intuicyjny interfejs.

Szybka i łatwa instalacja (zajmuję mało miejsca, bez kabli)

Ergonomiczny uchwyt długopisowy.

Bezpieczeńswo

Mniejsza toksyczność dzięki automatycznej iniekcji.

Bezpieczny system zamykania igły.

Brak ryzyka pękania ampułek.

W gabinetach stomatologicznych najczęściej stosuje się preparaty na bazie mepiwakainy oraz lidokaliny, która jest lekiem stabilnym i nie reaguje ani z kwasami ani z zasadami. Ponadto toksyczność lidokainy nie jest duża, ale nasila się w miarę zwiększenia stężenia, gdzie w nadmiarze może doprowadzić do nudności, wymiotów czy drżenia mięśni. Natomiast mepiwakaina działa dłużej i szybciej niż lidokaina, będąc od niej mniej toksyczna.

W przypadku znieczulenia miejscowego istnieją przeciwwskazania do jego zastosowania. Zaliczamy do nich:

Uczulenie na środek znieczulający jest bezwzględnym przeciwwskazaniem. Natomiast ciąża jest warunkiem względnym, chociaż zaleca się unikanie znieczulenia w tym okresie.

W Gabinetach Parkowa zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Więcej o naszych usługach stomatologicznych przeczytają Państwo na naszej stronie, a dodatkowych informacji udzielimy pod numerem telefonu kom. +48 791 653 570 od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 19:00.

Zapraszamy.

«powrót