+48 791 653 570

2020-09-24

Czym jest diastema?


Czym jest diastema?

Diastema określa szparę spowodowaną rozsunięciem zębów siecznych przyśrodkowych górnych, czyli jest widoczną przestrzenią między sąsiednimi zębami. Taki stan najczęściej wiąże się z przerośniętym wędzidłem wargi górnej lub innymi patologiami w tkankach przyzębia co wymaga leczenia, a przynajmniej monitorowania stomatologicznego.

Wyróżniamy następujące rodzaje diastemy:

Najczęstszym powodem zgłoszenia się pacjenta z diastemą do gabinetu stomatologicznego jest chęć poprawy estetyki. W przypadku szpary mniejszej niż 2 mm nie zawsze konieczne jest leczenie. Natomiast szpara większa niż 2 mm znacznie częściej stanowi wskazanie do medycznej ingerencji. Oczywiście decyzję o kosmetycznym zamknięciu przerwy między jedynkami lub też podjęciu bardziej specjalistycznego leczenia należy skonsultować podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Leczenie diastemy uwarunkowane jest od wieku pacjenta i rodzaju schorzenia oraz całego stanu uzębienia. Często konieczne jest założenie aparatu ortodontycznego. Jeśli diastema spowodowana jest brakiem zęba, to po urtodontycznym ustawieniu stosuje się implanty lub inne leczenie protetyczne.

W Gabinetach Parkowa nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy służą Państwu wiedzą i pomocą w leczeniu wszystkich rodzajów diastemy. Dysponujemy najwyższej jakości implantami firmy Dentsply FRIADENT, Neodent, Straumann i innymi, które wykonane są z najwyższej klasy czystości tytanu. Więcej o implantologii i implantach stosowanych w naszych gabinetach Parkowa przeczytają Państwo na naszej stronie, gdzie serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do leczenia diastemy i całego uzębienia w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A. Rejestracja pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót