+48 791 653 570

2020-09-29

Leczenie stłoczenia zębów


Leczenie stłoczenia zębów

Stłoczenia zębów to nieprawidłowość zgryzu, która najczęściej objawia się:

Wszystkie wyżej podane przypadki mają konsekwencje zarówno zdrowotne, jak i estetyczne. Konsekwencje zdrowotne to brak możliwości dokładnego oczyszczenie ich powierzchni podczas szczotkowania oraz słabe wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, co może doprowadzić do powstawania m.in. próchnicy. Dlatego warto jak najwcześniej dokonać korekty wady zgryzu.

W stomatologii i ortodoncji wyróżnia się 3 rodzaje stłoczeń:

Leczenie stłoczenia zębów zależy głównie od wieku pacjenta lub istniejącego braku miejsca w łukach zębowych. Najlepszym rozwiązaniem korekty stoczenia jest aparat stały. Dzięki niemu mamy większą szansę na lepsze rokowania i krótszy czas jego użytkowania. Ale noszenie aparatu może wiązać się m.in. z utrudnionym czyszczeniem zębów, zaleganiem płytki nazębnej i pojawianiem się odwapnień szkliwa oraz ubytków.

Nasi lekarze stomatolodzy zachęcają do regularnych wizyt higienizacyjnych w trakcie leczenia ortodontycznego. Jeśli istnieje sytuacja uniemożliwiająca leczenie ortodontyczne pacjenta pozostaje wykonanie stałych uzupełnień protetycznych dla poprawy estetyki i harmonii uśmiechu. Również w tym temacie posiadamy duże doświadczenie i służymy fachową poradą.

Zapraszamy do umawiania się na wizyty pod numerem telefonu kom. +48 791 653 570.

«powrót