+48.791653570

2020-11-25

Zapalenie przyzębia


Zapalenie przyzębia nazywane potocznie "paradontozą" to choroba infekcyjna tkanek przyzębia, która w skrajnych przypadkach doprowadza do rozchwiania i utraty zębów. Dawniej była to mniej rozwinięta i popularna gałąź stomatologii, ale obecnie gabinety dentystyczne oferują zdecydowanie większy zakres zabiegów periodontologicznych. Poprawiają one stan przyzębia, zatrzymując postęp choroby lub złagodzą i spowalniają jej przebieg.

Zapalenia przyzębia najczęściej spowodowane są przez bakterie płytki nazębnej i kamienia nazębnego, które gromadzą się na powierzchni zębów penetrując w głąb szczelin zębowych tworząc kieszenie patologiczne, które z kolei powodują rozchwianie zębów. Oczywiście czynników wywołujących choroby przyzębia jest wiele i do nich zaliczamy m.in.:

Jak rozpoznać zapalenie przyzębia? Pierwszym objawem jest obnażanie szyjek zębów przy jednoczesnym zapaleniu dziąseł. Przebieg może być łagodny lub bardziej ostry, wtedy mówimy o bólu i krwawieniu dziąseł. Najczęstsze objawy paradontozy to także:

Leczenie zapalenia (chorób) przyzębia zależy od stanu zaawansowania choroby. Najczęściej jest kompleksowe, wielokierunkowe, długotrwałe i składa się z trzech faz:

W Gabinetach Parkowa skutecznie leczymy choroby przyzębia, w tym zastosowaniu pełnego zakresu zabiegów chirurgicznych na przyzębiu:

Na naszej stronie w zakładce oferta - periodontologia - opisujemy dokładnie choroby przyzębia oraz zakres zabiegów chirurgicznych w leczeniu paradontozy. Jeśli mają Państwo więcej pytań, zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu kom. +48 791 653 570, gdzie podczas wizyty lekarz specjalista z zakresu periodontologii udzieli Państwu niezbędnych informacji oraz przedstawi plan leczenia.

Zapraszamy.

«powrót