+48.791653570

2020-11-30

Zabiegi medycyny estetycznej zimą


Okres jesienno-zimowy to ciężki czas dla naszej skóry. Niestety, niskie temperatury, mniejsza dawka promieni słonecznych czy zimne powiewy wiatru mocno dają się odczuć i tak już wrażliwej skórze. Ale to właśnie zima okazuje się najlepszą porą roku na wykonanie wybranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, których nie można wykonać np. latem ze względu na dużą dawkę promieni słonecznych. Zresztą zimą mamy więcej czasu dla siebie, który idealnie możemy wykorzystać na pielęgnację naszej twarzy, szyi czy dłoni. A wiosnę przywitamy piękną, zregenerowaną i świeżą skórą.

W Gabinetach Parkowa również zachęcamy naszych Pacjentów do zimowej regeneracji skóry, która wymaga profesjonalnych, bezpiecznych oraz nowoczesnych rozwiązań medycyny estetycznej. W ofercie na zimową pielęgnację skóry polecamy najpopularniejsze zabiegi:

Mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry i jej regeneracji. Metoda ta polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo lub cechujące się mało estetycznym wyglądem. Roztwory te nazywamy koktajlami i zawierają unikalny skład łączący w sobie kwas hialuronowy, polinukleotydy (naprawiają uszkodzone DNA skóry), witaminy i inne substancje o działaniu regenerującym. Wskazaniami do stosowania mezoterapii są m.in. zwiotczenie skóry twarzy, foto starzenie, chęć spłycania blizn potrądzikowych czy skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara. Mezoterapia należy do naturalnych metod, które dają widoczne efekty poprawy, czyli przywraca gładkość skórze i likwiduje zmarszczki.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta, dlatego zabieg ten zaliczamy do naturalnych sposobów poprawy urody i zdrowia. Działanie osocza PRP stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej i aktywuje mikrokrążenie w tkankach. Nasi lekarze medycyny estetycznej w szczególności polecają Państwu specjalistyczny produkt Regeneris służący do odeseparowania "czerwonej" krwi od osocza bogatopłytkowego. Preparat ten pozwala na uzyskanie ponad 90% płytek krwi pacjenta. Wskazania do zabiegów przy użyciu Regeneris to przede wszystkim rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Nici PDO

Nici PDO wytworzone są z materiału o nazwie polidioksanon, który jest materiałem bezpiecznym dla naszego organizmu. Zabieg nićmi PDO polega na wprowadzeniu sterylnej, bardzo cienkiej igły lub kaniuli zaopatrzonej w nić w partie wymagające poprawy. Zabieg ten zalecany jest osobom dorosłym z widocznymi defektami skóry, w tym fałd na szyi i dekolcie, fałd nosowo-wargowych, opadających brwi czy fałd podbródkowych i marionetkowych. Nici dzielimy na biorewitalizujące i liftingujące, dlatego przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz szczegółowo omawia całą procedurę.

Wolumetria

Wolumetria to zabieg modelowania konturów twarzy i polega na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy, poprzez przywracanie utraconej objętości oraz poprawianiu zarysu twarzy, zwłaszcza w miejscach, gdzie nastąpiło zmniejszenie ilości tkanki podskórnej. Zabieg ten wykorzystuje się do modelowanie twarzy, policzków oraz kości policzkowych w celu odmłodzenia wyglądu twarzy. Wolumetria pozwala także na modelowanie okolicy kąta żuchwy i podbródka, redukcję zagłębień podoczodołowych. Preparaty kwasu hialuronowego stosowane przy zabiegach z zakresu wolumetrii są dużo gęstsze oraz wstrzykiwane są w głębsze warstwy skóry.

Na naszej stronie w zakładce oferta - medycyna estetyczna twarzy - znajdą Państwo dokładniejsze opisy zabiegów oraz preparatów stosowanych przez naszych lekarzy medycyny estetycznej. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu w celu poprawy urody w okresie zimowym, to zapraszamy do konsultacji telefonicznych pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Zima nie taka straszna dla naszej skóry z zabiegami medycyny estetycznej.

«powrót