+48.791653570

2021-01-29

Most okrężny na implantach - odzyskaj radość gryzienia !


Most okrężny na implantach - odzyskaj radość gryzienia !

Dzisiejszy poziom implantologii i protetyki stomatologicznej pozwala na odbudowę zębów pacjenta nawet przy całkowitych brakach.

Pierwszym krokiem jest wykonanie tomografii komputerowej czyli badania CBCT. Po wstępnej ocenie warunków kostnych i przestrzennych planuje się implantacje często z wykorzystaniem szablonu chirurgicznego.

Wykonywana jest implantacja i następuje 3 miesięczny okres gojenia. W tym czasie możliwe jest wykonanie natychmiastowego uzupełnienia przekręconego do nowo wszczepionych implantów. Po okresie pełnej integracji implantu z kością, wykonujemy ostateczny most lub protezę na implantach.

Porcelanowy most całkowity (inaczej okrężny) złożony ze standardowych koron porcelanowych na podbudowie stopu metalowego lub innego materiału np. Cyrkon. Jest uzupełnieniem stałym, to znaczy niewyjmowalnym. Do jego zamocowania w jamie ustnej potrzeba minimum sześciu implantów, aby odbudować zęby do szóstek oraz minimum pięciu implantów dla odbudowania zębów do piątek.

Odbudowa na implantach wszystkich zębów do szóstek pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia. Rozwiązanie z odbudową zębów na implantach do piątek jest zalecane u osób ze stosunkowo małą szczęką lub żuchwą, u których takie rozwiązanie również pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

Ostateczna liczba oraz rozmieszczenie implantów zależy od indywidualnych warunków kostnych.

most na implantach przykrecany 1 most na implantach przykrecany 2

Alternatywą dla kosztownego mostu na implantach są protezy całkowite mocowane na implantach za pomocą elementów zatrzaskowych.

proteza na implantach na zatrzaskach 1 proteza na implantach na zatrzaskach 2

Jakie rozwiązanie wybrać?

Największa zaleta przedstawianego tutaj porcelanowego mostu na implantach to bardzo wysoki komfort użytkowania. Most porcelanowy jest zamocowany na stałe, tak jak zęby własne, w związku z czym pozwala zapomnieć o użytkowaniu sztucznego uzębienia.

Alternatywa to mocowane na implantach protezy z zatrzaskami. Należy pamiętać, że to wciąż protezy chociaż komfort ich użytkowania jest bez porównania wyższy w stosunku do standardowych protez zębowych.

Bez wątpienia największą zaletą protez wyjmowalnych na implantach jest ich znacznie niższa cena w porównaniu do mostu porcelanowego na implantach oraz możliwość codziennego dokładnego oczyszczenia. Wynika to zarówno z mniejszej liczby potrzebnych implantów oraz wielokrotnie niższej ceny samej protezy w porównaniu do porcelanowego mostu.

Podsumowując, całkowity most porcelanowy na implantach to rozwiązanie bezkompromisowe i najlepsze pod względem estetyki i komfortu użytkowania, ale przy tym kosztowne. Natomiast protezy na implantach to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze finansowo, pozwalające na odzyskanie pełnego uzębienia za pomocą protez całkowitych mocno przytwierdzonych do zaczepów na implantach.

Most okrężny może występować w wielu wariantach różniących się liczbą implantów stanowiących podparcie oraz zakresem odbudowy łuku zębowego. W celu dokładnej wyceny oraz zaplanowania wariantów leczenia zapraszamy na wizyty konsultacyjne.

«powrót