+48.791653570

2021-02-26

Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym


Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy (glikozoaminoglikan) występuje w organizmie człowieka naturalnie stanowiąc podstawowy składnik skóry, który odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i sprężystości. W skórze odpowiada za wiązanie cząsteczek wody dzięki czemu doskonale nawilża i stabilizuje tkankę łączną. Odpowiedzialny jest także m.in. za wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze. Niestety, ma jedną wadę - z wiekiem ubywa go w skórze, co skutkuje zmniejszeniem poziomu jej nawilżenia. Ale kwas hialuronowy ze względu na swoje wszechstronne właściwości stosowany jest w wielu zabiegach medycyny estetycznej.

Jednym z takich zabiegów w których wykorzystywany jest kwas hialuronowy jest wolumetria, czyli modelowanie konturów twarzy bez użycia skalpela. Zabieg ten pozwala na:

Wolumetria pozwala na uzyskanie trwałych i natychmiastowych efektów (utrzymują się one przez ok. 12-18 miesięcy). Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje przy pomocy igły lub kaniuli wypełniacz do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. Głębokie iniekcje w wybranych miejscach pozwalają na naturalny wygląd twarzy. Zabieg kwasem hialuronowym modelowania owalu twarzy skierowany jest do osób, którzy chcą zachować urodę i jędrność skóry, a jednocześnie być młodym. Dzięki zabiegowi wolumetrii możemy także poprawić wygląd nosa, uwydatnić rysy kości policzkowych czy powiększyć usta.

Zabieg wolumetrii twarzy można także połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej i kosmetologii. Ponadto można ją przeprowadzić u osób w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Do przeciwskazań do wykonania zabiegu modelowania twarzy należą m.in. ciąża i okres karmienia piersią, bielactwo, łuszczyca, zapalenia lub zakażenia skóry (opryszczka, trądzik) czy nadwrażliwość na lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające.

Wszystkie przeciwskazania oraz wskazania do wykonania zabiegu zamieściliśmy na naszej stronie w zakładce - medycyna estetyczna twarzy. Więcej informacji o zabiegach kwasem hialuronowym, w tym wolumetrii, uzyskają Państwo podczas wizyt oraz pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570.

Zapraszamy.

«powrót