+48.791653570

2021-06-15

Opis działania i przydatności do zabiegów implantacji oraz innych wskazań do stosowania materiału BioOss


Biomateriały coraz śmielej wkraczają do świata medycyny. Największą ich zaletą jest biozgodność, czyli implantowane do ciała ludzkiego substancje nie działają toksycznie i nie wywołują reakcji ze strony naszego organizmu.

Bio-Oss to materiał opracowany w latach 80 XX. wieku przez szwajcarskich naukowców z firmy Geistlich. Materiał ten powstał w skutek profesjonalnego oczyszczenia i przetworzenia kości wołowych, które po odpowiedniej modyfikacji stały się biomateriałem pozbawionym białka, a w składzie pozostały związki wapnia i składniki występujące naturalnie w twardej kości. Preparat dostępny jest w dwóch postaciach: bloczków lub granulek. W obiegu medycznym funkcjonują dwie główne jego formy:

Biomateriał Bio-Oss stosowany jest do pobudzenia składowych układu kostnego do regeneracji. Organizm człowieka posiada dwie grupy komórek: osteoblasty (produkują nową tkankę kostną) i osteoklasty (odpowiadają za jej resorpcję), które potrzebują materiału zwiększającego objętość kości, a preparat Bio-Oss ma usprawnić ten proces. Biomateriał Bio-Oss stosowany jest u pacjentów, którzy:

Praca z materiałem jest przewidywalna i nie stwarza większych problemów operatorowi, bowiem biomateriał umieszcza się w miejscu ubytku tkankowego i przykrywa specjalną błoną zaporową dla ochrony wszczepionego materiału. Dzięki porowatej strukturze granulek BioOss wchłonięcie następuje zdecydowanie szybciej, a w miejscu powstają nowe odtworzone elementy strukturalne tkanki kostnej. Zalecane jest jednoczesne stosowanie Bio-Gide - błony zbudowanej z kolagenu, która zdecydowanie przyśpiesza gojenie się ran i chroni odbudowującą się tkankę kostną.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą stosowania implantów stomatologicznych i biomateriałów Bio-Oss. Doceniamy nowoczesne rozwiązania w stomatologii, które pomagają naszym Pacjentom w odbudowie uzębienia najbezpieczniejszymi sposobami.

Więcej informacji uzyskają Państwo umawiając się na wizytę konsultacyjną do jednego z naszych specjalistów z zakresu periodontologii lub chirurgii pod numerem telefonu +48 91 30 787 30 .

Polecamy leczenie materiałem BioOss.

«powrót