+48 791 653 570

2021-06-28

Botoks - to warto jeszcze wiedzieć


Botoks - to warto jeszcze wiedzieć

Zabiegi toksyną botulinową są obecnie tak popularne na całym świecie, że trudno nie wspomnieć o nich także na naszej stronie. W naszej ofercie medycyny estetycznej znajdą Państwo również za zabiegi w tym zakresie.

Toksyna botulinowa, znana bardziej jako "botox", jest substancją produkowaną przez beztlenowce z gatunku Clostridium botulinum. Mniej pochlebna nazwa - jad kiełbasiany. Jest ona groźną substancją neurotoksyczną dla organizmu ludzkiego ale podawana podskórnie w kontrolowanych dawkach o małym stężeniu, jest bezpieczna i pożyteczna. W medycynie estetycznej ma zaszczytne miejsce z uwagi na jej zalety:

Pierwotnie jad kiełbasiany stosowano przez okulistów do korekty zeza, ale przy okazji zauważono dodatkowe skutki tej terapii. Bowiem nie tylko poprawiano nim wzrok, ale także wygładził zmarszczki na skórze wokół oczu. Kolejne próby stosowania jadu kiełbasianego doprowadziły do ustalenia stężenia, dawek oraz sposobu aplikacji. W ten sposób stał się priorytetowym zabiegiem medycyny estetycznej. Zmarszczki, które wygładza to:

Zabiegi toksyną botulinową wykonuje lekarz medycyny estetycznej posiadający odpowiednie kwalifikacje. Uprzednio należy poinformować o przyjmowanych lekach. Tego zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiącym piersią oraz chorych na nie ustabilizowane i nie leczone choroby autoimmunologiczne. Botox zazwyczaj działa po 2-3 dobach od zabiegu i wtedy pojawiają się pierwsze efekty zastosowania tego preparatu. Najlepszy efekt jest około 2 tygodni.

Więcej o zabiegu toksyną botulinową przeczytają Państwo na naszej stronie w zakładce - medycyna estetyczna. Także w zakładce cennik medycyny estetycznej znajdą Państwo preparaty stosowane w Gabinetach Parkowa.

Zachęcamy do lektury, a dodatkowych informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Twarz bez zmarszczek - to realne dzięki naszym zabiegom toksyną botulinową.

Zapraszamy.

«powrót