+48 791 653 570

2021-07-20

Czym jest preparat Emdogain?


Czym jest preparat Emdogain?

Choroby przyzębia i dziąseł stanowią najczęstszą przyczynę utraty zębów u osób dorosłych. Choroba rozwija się w tkankach podtrzymujących zęby i może także zaatakować kości szczęki.Objawy te poprzedza stan zapalny dziąseł, który w konsekwencji może doprowadzić do niszczenia tkanek podtrzymujących nasze zęby, a w efekcie do ich całkowitej utraty. Jeśli w porę nie zaczniemy odpowiedniego leczenia, to proces ten będzie procesem nieodwracalnym.

W stomatologii proces leczenia chorób przyzębia i dziąseł jest coraz bardziej udoskonalany dzięki najnowszym badaniom i technologiom, które wspierają specjalistyczne leczenie. W przypadku, kiedy choroba przyzębia spowodowała już głębokie zniszczenie kości podtrzymującej zęby, wskazane jest zastosowanie Straumann® Emdogain®, który aplikowany jest przez lekarza na odsłoniętą i oczyszczoną powierzchnię korzenia zęba podczas drobnego zabiegu. Straumann® Emdogain® to żel imitujący biologiczny proces embrionalnego rozwoju zęba, który wspiera regenerację wszystkich tkanek przyzębia. Żel Straumann® Emdogain® to długotrwałe i skuteczne rozwiązanie w regeneracji utraconych tkanek, które pozwala zachować zęby objęte chorobą przyzębia na długi czas.

Producent żelu Straumann® Emdogain® to szwajcarska firma Straumann, która ceniona jest za swoją naukową działalność w implantologii i stomatologicznej oraz regeneracji tkanek jamy ustnej. Dlatego preparat ten chętnie stosujemy w Gabinetach Parkowa w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A. Zachęcamy Państwa do regularnych wizyt u naszych lekarzy specjalistów, którzy pomogą Państwu w skutecznej walce z podstępnymi chorobami przyzębia i dziąseł właśnie dzięki preparatowi Straumann® Emdogain®.

Więcej informacji o leczeniu preparatem Emdogain uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Życzymy zdrowych uśmiechów.

«powrót