+48 791 653 570

2021-07-26

Co to są protezy overdenture?


Co to są protezy overdenture?

Protezy typu overdenture to ruchome uzupełnienie protetyczne, pokrywające na całej powierzchni korzeń, korzenie uzębienia resztkowego lub implanty. Protezy te utrzymywane są na korzeniach lub wszczepach poprzez system zatrzasków (najczęściej kulowych). Są to uzupełnienia spełniające wymogi estetyki, chroniące kości szczęk przed zanikiem oraz zapewniające akceptowalny komfort dla pacjenta. Warunkiem koniecznym jednak w przypadku użytkowania tego typu protez jest opanowanie przez pacjenta zasad utrzymywania idealnej higieny jamy ustnej i regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne.

Protezy typu overdenture są także jednym z rozwiązań gwarantujących funkcjonalną i estetyczną rehabilitację pacjenta bezzębnego. Zastosowanie elementów retencyjnych na implantach wpływa na poprawę retencji i stabilizacji protezy, zwłaszcza w przypadku znacznych zaników podłoża protetycznego.

Protezy typu overdenture ze względu na rodzaj zastosowanych w nich elementów retencyjnych można podzielić na:

Zalety protez overdenture:

Protezy typu overdenture spowalniają lub zapobiegają zanikowi kości wyrostka zębodołowego, dzięki temu na dłużej zachowują stabilność i są bardziej komfortowe w użytkowaniu w porównaniu z tradycyjnymi protezami osiadającymi. Są też bardziej akceptowane przez pacjentów, a w późniejszym okresie noszenia nie sprawiają już one trudności w mówieniu i jedzeniu.

Więcej informacji o protezach typu overdentures uzyskają Państwo podczas wizyt u naszych specjalistów z zakresu periodontologii i implantologii w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2 A i pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570.

Zapraszamy do współpracy.

«powrót