+48.791653570

2021-08-27

Czym są łączniki implantologiczne indywidualne?


Czym są łączniki implantologiczne indywidualne?

W Parkowej od wielu lat stosowane są jedynie indywidualne, a nie standardowe łączniki implantologiczne... dlaczego? Dlatego, że jest to najlepsze rozwiązanie dla pacjenta. Czym w ogóle jest łącznik implantologiczny? To komponent łączący koronę protetyczną z implantem i stanowiący filar odbudowy. Dobór odpowiedniego łącznika implantologicznego zależy m.in. od miejsca implantacji, ukształtowania dziąsła. Brane są także pod uwagę wymiary zęba oraz wymiary tkanki miękkiej.

Implantologia cechuje się bardzo szeroką gamą standardowych łączników implantologicznych, które między sobą różnią się wysokością i szerokością, rodzajem materiału z jakiego są wyprodukowane czy kątem wychylenia w stosunku do osi implantu. Dopasowując łącznik implantologiczny protetyk wykonuje projekt odbudowy protetycznej. W przypadku indywidualnych łączników implantologicznych protetyk ma wpływ na indywidualną sytuację w jamie ustnej pacjenta. Kształt łacznika modelowany jest pod potrzeby konkretnej odbudowy protetycznej, gdzie najczęściej ma kształt oszlifowanego kikuta zębowego. W pierwszej kolejności projektuje się odbudowę protetyczną jako model (wax-up), następnie skanowany jest skanerem z dokładnością do kilku mikronów. Później centrum frezowania projektuje łącznik implantologiczny indywidualny w systemie CAD/CAM, a w etapie końcowym w systemie 5-osiowym.

Łączniki implantologiczne indywidualne mają następujące zalety:

Łączniki implantologiczne indywidualne, które stosujemy w Parkowej dzielimy ze względu na wykonany materiał na:

W Gabinetach Parkowa lekarze implantolodzy pracują na łącznikach implantologicznych indywidualnych, co jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla naszych pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą implantologii i protetyki na naszej stronie, a więcej technicznych informacji udzielimy w siedzibie gabinetu w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A oraz pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Polecamy.

«powrót