+48.791653570

2021-11-26

Emdogain Straumann


Emdogain Straumann

Emdogain Straumann to niezwykle skuteczny preparat biologiczny w postaci żelu zawierającym naturalne białka. Głównym składnikiem Emdogainu jest amelogenina, czyli białko produkowane przez organizm ludzki jedynie w procesie formowania się zębów w życiu płodowym każdego człowieka. Działanie preparatu oparte jest na naturalnych procesach regeneracji zęba i odbudowuje zniszczone w wyniku paradontozy struktury podporowe zęba. Dlatego żel ten ma najszersze zastosowanie w walce z paradontozą, która jest najczęstszą przyczyną leczenia stomatologiznego na całym świecie.

Aplikacja żelu Emdogain w zmieniony chorobowo obszar pozwala na rekonstruowanie uszkodzonej tkanki i uchronić zęby przed np. wypadnięciem lub koniecznością ich ekstrakcji. Niestety, paradontoza może zaatakować położone głęboko tkanki twarde stabilizujące ząb i doprowadzić do rozchwiania zębów znajdujących się w zębodole. Dzięki nałożeniu żelu na powierzchnię leczonego zęba staje się możliwe odtworzenie biologicznych procesów zachodzących w jamie ustnej. Bowiem Emdogain działa natychmiast, od pierwszego nałożenia preparatu zaczyna się początek regeneracji struktur stabilizujących ząb w zębodole. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta proces ten może trwać do 6 miesięcy.

Efekty działania żelu zależne są też w dużej mierze od samego pacjenta. Prawidłowa higiena jamy ustnej ma duży wpływ na działanie prepratu. Na początku kuracji żelem Emdogain Straumann należy spożywać wyłącznie miękkie pokarmy oraz płukać jamę ustną płynem przeciwzapalnym dobrej jakości. Także przez pierwszy tydzień po zastosowaniu preparatu Emdogain szczotkowanie okolic leczonego obszaru powinno być wstrzymane. Następny okres powiniem przebiegać na regularnym płukaniu jamy ustnej płynem antybakteryjnym. Także wizyty u lekarza stomatologa powinny być systematyczne.

Zastosowanie Emdogain® powinno skutkować zmniejszeniem bólu i obrzęku pozabiegowego oraz wspiera przyspieszenie procesu gojenia.

Polecamy Państwu leczenie paradontozy najnowszym preparatem szwajcarskiej firmy Straumann, która ceniona jest za swoją naukową działalność w implantologii i stomatologicznej oraz regeneracji tkanek jamy ustnej.

Zapraszamy do naszych Gabinetów Parkowa w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A, gdzie jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 19:00. Dodatkowych informacji udzielimy także telefonicznie pod numerem telefonu kom. +48 791 653 570.

«powrót