+48.791653570

2021-11-30

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i fibryną z krwi własnej pacjenta - dobrodziejstwo w zabiegach chirurgicznych jamy ustnej oraz zastrzyk młodości w medycynie estetycznej


Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i fibryną z krwi własnej pacjenta - dobrodziejstwo w zabiegach chirurgicznych jamy ustnej oraz zastrzyk młodości w medycynie estetycznej

Organizm ludzki posiada naturalne zdolności regeneracyjne, które przyczyniają się do poprawy lepszej kondycji. Za cały proces regeneracji odpowiada złożony system regeneracji komórek. Dzisiejsza medycyna potrawi wykorzystać naturalną zdolność organizmu do regeneracji, dlatego możemy wykonywać zabiegi z wykorzystaniem płytek krwi takich jak:

Fibryna bogatopłytkowa (fachowo PRF Platelet Rich Fibrin) to koncentrat płytkowy nowej generacji pozyskiwany z krwi własnej Pacjenta i naturalnie stymuluje szybszą odnowę oraz gojenie się tkanek miękkich i odbudowę kości. Posiada wiele czynników, które przyspieszają tworzenie nowych naczyń krwionośnych (andiogenezę). Także ma zdolności do budowy nowych komórek, które aktywizują organizm do szybkiej regeneracji.

Jak wygląda zabieg przy użyciu fibryny bogatopłytkowej? Zabieg polega na pobraniu krwi od Pacjenta, która podlega odwirowaniu krwi w specjalistycznej wirówce, a następnie podania fibryny Pacjentowi. Uproszczona procedura pozwala na przeprowadzenie zabiegu w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym i składa się z 3 etapów:

Efekty stosowania fibryny bogatopłytkowej to:

Fibryna bogatopłytkowa występuje w dwóch postaciach:

Osocze bogatopłytkowe PRP to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymujemy także z własnej krwi Pacjenta. Podobnie, jak w przypadku fibryny bogatopłytkowej, mówimy o bezpiecznym zabiegu opartym na wieloletnich badaniach. Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest pod skórę, gdzie bardzo szybko uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji, a także odbudowę tkanek jako naturalne działanie organizmu.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym stosuje się w przypadku:

Fibryna, jak i osocze bogatopłytkowe pobierane są z własnej krwi Pacjenta, dlatego zabiegi z ich użyciem niwelują ryzyko nietolerancji, reakcji immunologicznych czy zarażeń wirusowych.

Zachęcamy Państwa do zabiegów z osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową. Więcej informacji udzielimy pod numerem telefonu kom. +48 791 653 570 oraz podczas wizyt w Gabinetach Parkowa w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2A.

Polecamy.

«powrót