+48.791653570

2022-03-30

Kiedy można założyć licówki?


Kiedy można założyć licówki?

Licówki to bardzo cienkie, pojedyncze nakładki przyklejane za pomocą specjalnej żywicy do przedniej (czyli licowej) strony zębów. Służą do poprawy koloru oraz kształtu uzębienia, a niektórym Pacjentom do walki z wadami zgryzu w celu uniknięcia leczenia ortodontycznego. Najczęściej wygląd licówek do złudzenia przypomina naturalne uzębienie i wykonane są z różnych materiałów. Wyróżniamy następujące rodzaje licówek:

Licówki zakładane są w takich przypadkach jak:

Licówki stomatologiczne można założyć, gdy pacjent ma zdrowe, wyleczone zęby. Stąd przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad i wykonuje badania, które mają wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do założenia licówek. Jeśli nie stwierdzono próchnicy ani stanów zapalnych dziąseł, to lekarz przystępuje do zakładania licówek.

Przed założeniem licówek lekarz szlifuje delikatnie powierzchnie zębów, pobiera wycisk i przekazuje go do pracowani technicznej a na jego podstawie protetyk wykonuje dopasowane nakładki. Następne etapy obejmują piaskowanie i cementowanie. Założenie licówek to zwykle 2-3 wizyty w gabinecie stomatologicznym. Największą zaletą zakładania licówek są walory estetyczne, gdzie można cieszyć się pieknym uśmiechem każdego dnia.

W Gabinetach Parkowa również stosujemy licówki stomatologiczne, o których szerzej przeczytają Państwo na naszej stronie. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie zakładania licówek, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570 oraz podczas wizyt w naszych gabinetach w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A.

Piękny uśmiech dzięki licówkom.

Polecamy.

«powrót