+48.791653570

2022-04-25

Skaner wewnątrzustny 3Shape Trios 4 najnowocześniejsza technologia w codziennej pracy


Skaner wewnątrzustny 3Shape Trios 4 najnowocześniejsza technologia w codziennej pracy

Skaner wewnątrzustny towarzyszy nam od jakiegoś czasu w naszych gabinetach. Dzięki tak innowacyjnemu urządzeniu mamy możliwość otrzymania wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera dosłownie w kilkadziesiąt sekund. W tak krótkim czasie skaner potrafi wykonać kilka tysięcy kadrów i jednocześnie tworzyć na ekranie monitora kolorowy obraz 3D z wnętrza ust. Możliwości skanera pozwalają na wychwycenie około 3,5 miliona punktów na każdy łuk zębowy, następnie wykonuje on zdjęcia ukazujące ząb z każdej strony. W efekcie otrzymujemy najdokładniejszy obraz wnętrza jamy ustnej uwzględniając np. budowę struktur anatomicznych zębów i dziąseł, a także kształt zębów oraz skalę ubytków czy wady zgryzu u pacjenta.

Nasz skaner wewnątrzustny 3Shape Trios 4 wykorzystujemy także do diagostyki:

Najnowsza technologia, jaką jest skaner wewnątrzustny, w niektórych przypadkach wypiera stosowane dotychczas w protetyce klasyczne wyciski wykonywane na tradycyjnych łyżkach wyciskowych. W tym wypadku nie trzeba używać mas wyciskowych, które najczęściej są dla pacjentów nieprzyjemne. Ponadto użycie skanera wewnątrzustnego u pacjentów z odruchem wymiotnym w 100% eliminuje dyskomfort związany z obecnością ciała obcego w jamie ustnej. Proces ten staje się przyjemny i komfortowy, a wszystkie pomiary skanera zapisywane są w postaci specjalnych plików, stąd nie ma konieczności odlewania modeli gipsowych.

W naszej codziennej pracy posługujemy się modelem TRIOS 4, który łączy sprawdzoną metodę skanowania z przełomową technologią pozwalającą na wykrywanie ewentualnej próchnicy powierzchniowej i międzyzębowej, bez emitowania promieniowania RTG. Wszystko to w jednym narzędziu. TRIOS 4 posiada wbudowaną technologię fluorescencyjną, pomagającą w identyfikacji możliwych ognisk próchnicy bez używania dodatkowych urządzeń skanujących i nie emituje przy tym promieniowania.

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego 3Shape Trios 4 w naszych gabinetach:

Funkcjonalności i wybrane opcje oprogramowania:

Zapraszamy do korzystania z nowoczesnego obrazowania, które jest szybkie i przyjemne. Więcej informacji udzielimy Państwu podczas wizyt w naszych Gabietach Parkowa, ul. Stefana Okrzei 2 A oraz pod numerami telefonów: +48 91 30 787 30 i kom. +48 791 653 570.

Polecamy.

«powrót