+48.791653570

2022-05-31

Licówki stomatologiczne - kiedy są zalecane


Licówki stomatologiczne - kiedy są zalecane

Licówki stomatologiczne najczęściej zalecane są w przypadku niewielkich defektów na powierzchni szkliwa i jednocześnie pozwalają na szybkie efekty w poprawie estetyki i ustawienia zębów. Licówki zakłada się w przypadku chęci zmiany wyglądu zębów uzwględniając kształt, kolor oraz proporcje szerokości i długości. Otrzymujemy nowy uśmiech, a niejednokrotnie zmiany są diametralne.

Stosowanie licówek jest możliwe również po zabiegach plastyki dziąseł w tzw. uśmiechu dziąsłowym "gummy smile". Po korekcie różowej linii dziąseł często zęby nie przylegają do siebie idealnie w okolicy szyjek, co tworzy nieestetyczne czarne trójkąty. Dzięki licówce można powiększyć zbyt wąskie czy małe zęby. Należy jednak pamiętać, że możliwość odbudowy po korekcie chirurgicznej dziąseł licówkami jest możliwa dopiero po okresie gojenia czyli po minimum 3-4 miesiącach.

Czasem licówki wybierane są do korekty ortodontycznej niewielkich defektów ustawienia zębów (np. przerwy między jedynkami), jednak w erze doskonale rozwiniętej i nowoczesnej ortodoncji zalecamy najpierw konsultację ortodontyczną i świadomą decyzję co do wyboru sposobu leczenia. Licówki doskonale sprawdzą się także jako alternatywa dla silnego wybielenia zębów, a uzyskane efekty rozjaśnienia będą trwałe przez wiele lat.

Licówki zbudowane są z różnych materiałów i ze względu na ich budowę wyróżniamy następujące rodzaje:

W Gabinetach Parkowa wykonujemy różnego rodzaju licówki dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Szerzej o licówkach przeczytają Państwo na naszej stronie. Zachęcamy do konsultacji z naszymi lekarzami, którzy w profesjonalny sposób podejdą do stworzenia Państwa uśmiechu.

Rejestracja pod nr telefonu 791653570 lub w siedzibie gabinetu Parkowa ul. Stefana Okrzei 2/A w Stargardzie.

Licówki zapewnią wspaniały uśmiech.

Zapraszamy.

«powrót