+48.791653570

2022-09-26

Protezy szkieletowe - klamrowe i bezklamrowe


Protezy szkieletowe - klamrowe i bezklamrowe

Protezy szkieletowe to jedna z form uzupełnień dla pacjentów, którzy posiadają zachowaną część uzębienia naturalnego lub mają wykonane implanty. Nazwa "proteza szkieletowa" wzięła się od konstrukcji uzupełnienia. Bowiem składa się z metalowego, induwidualnie modelowanego szkieletu oraz akrylu. Metal w konstrukcji jest swoistym rusztowaniem protezy, na którym oparta jest część akrylowa z zębami. Protezy szkieletowe przenoszą siły żucia na zęby, które służą za mocowanie uzupełniena.

Protezy szkieletowe mogą być mocowane za pomocą różnych systemów. W jamie ustnej standardowo utrzymują się na zębach w okolicy szyjek koron za pomocą klamer.

Dla poprawienia komfortu, bardziej precyzyjnego mocowania i estetyki, protezy szkieletowe możemy wyposażyć w zatrzaski, zasuwy lub oprzeć na koronach teleskopowych. Klamry różnią się między sobą, a różnice polegają na ich grubości, posadowieniu na powierzchni zęba, zakresu objęcia zęba.

Zaletą protez bezklamrowych jest lepszy efekt estetyczny oraz bardziej precyzyjne mocowanie. Ponadto w przypadku zakładania tego typu uzupełnień, zamki i zasuwy mogą być użyte także kiedy pacjent posiada część własnego uzębienia jak i w przypadku bezzębia. W takim przypadku proteza mocowana jest do implantu stomatologicznego.

Protezy szkieletowe niezależnie od systemu mocowania mają swoje zalety takie jak:

W Gabinetach Parkowa doskonale radzimy sobie ze wszystkimi sposobami odbudowy protezami szkieletowymi, czego dowodem są liczne przypadki opisane w naszej galerii. Protetyka to ciekawy i fascynujący dział stomatologii. Więcej o protezach szkieletowych i innych sposobach uzpełnień protetycznych przeczytają Państwo w zakładce - protetyka.

Dodatkowych informacji udzielimy także podczas wizyt w Gabinetach Parkowa.

Zapraszamy.

«powrót