+48.791653570

2022-09-30

Czym jest usieciowany kwas hialuronowy?


Czym jest usieciowany kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich żywych organizmach. U człowieka najwięcej jest go w skórze, a dokładnie jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej, a jedna cząsteczka takiego kwasu hialuronowego jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody. Młoda skóra jest sprężytsa i jędrna, bo jego zawartość jest wysoka. Ale około 40 roku życia jego zawartość w skórze jest już o połowę mniejsza. Dlatego uzupełnianie niedoboru kwasu hialuronowego powoduje zdecydowany wzrost nawilżenia, jędrności i napięcia skóry, a także wypełnienia zmarszczek i bruzd. Udowodniono, iż w skórze poddanej zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego wzrasta synteza kolagenu, a tym samym hamowana jest jego degradacja w skórze. Efekt ten nosi nazwę biostymulacji.

Kwas hialuronowy to najpowszechniejsza substancja stosowana w zabiegach medycyny estetycznej. Lekarze medycyny estetycznej wypełniają nim usta, wykonują zabiegi mezoterapii i wolumetrii oraz wypełniają zmarszczki. Znajduje również zastosowanie w wielu zabiegach anty-aging w wielu gabinetach medycyny estetycznej.

Preparaty kwasu hialuronowego możemy podzielić na usieciowane (zagęszczone) oraz nieusieciowane.

Kwas hialuronowy usieciowany (zagęszczony) ma na celu "połączenie" cząsteczek kwasu hialuronowego w większe konglomeraty, tak, aby nasz organizm ich zbyt szybko nie zmetabolizował. Posiada właściwości wypełniające tkankę, dlatego idealnie sprawdzi się w wypełnianiu bruzd i modelowaniu rysów twarzy. Kwas hialuronowy jest bardzo dobrym wypełniaczem, a dzięki usieciowaniu ten płynny implant może się utrzymać w skórze przez ok. 8 -12 miesięcy. Natomiast kwas nieusieciowany ma większe możliwości wiązania wody, ale szybciej jest metabolizowany. Stąd zalecany jest do takich zabiegów jak mezoterapia.

Zabiegi kwasem hialuronowym wykonujemy codziennie i wiemy jak ważny jest dla poprawy urody oraz zdrowia naszych Pacjentów. Zachęcamy do stosowania zabiegów z użyciem wysokiej jakości preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Więcej informacji o przebiegu zabiegów medycyny estetycznej znajdą Państwo w zakładce oferta - medycyna estetyczna twarzy. Oczywiście najważniejszych informacji udzielimy w Gabinetach Parkowa w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A.

Polecamy zabiegi kwasem hialuronowym.

«powrót