+48.791653570

2023-03-27

Dermapen - na czym polega jego fenomen …


Dermapen - na czym polega jego fenomen …

DermaPen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Zabieg ten wykonuje się poprzez mechaniczną stymulację, która wykonuje się przy użyciu specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy w naturalny sposób pobudza nasz organizm do naprawy skóry, jak i produkcji kolagenu.

Zabieg mezoterpaii mikroigłowej zwiększa także przepuszczalność skóry, co czyni ją gotową na przyjęcie specjalnych koktajli. Ponadto zdecydowanie poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek oraz następuje wyraźny wzrost napięcia skóry, a zmarszczki mimiczne redukują się. Owal i kontur naszej twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia - DermaPen, które polega na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki urządzenia wnikają na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Działanie mezoterapii mikroigłowej przy użyciu Dermapen:

Zalety mezoterapii mikroigłowej:

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej:

Jak przebiega zabieg urządzeniem DermaPen?

Sam zabieg trwa w zależności od obszaru 15-30 minut, a skóra znieczulana kremem emla. Oczywiście każdorazowo zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej jednorazowej głowicy z kilkunastoma bardzo cienkimi igłami, które wykonane są ze stali chirurgicznej. Głębokość nakłuć regulowana jest przez specjalistę, a skóra jest nakłuwana z częstością do 90 Hz, na sekundę wytwarzane jest do 1000 mikronakłuć. Czas regeneracji po zabiegu jest krótki i trwa do 2 dni. Po zabiegu należy unikać następujących czynności: ćwiczeń, picia alkoholu i gorących kąpieli, a do tygodnia od zabiegu nie korzystać z basenu, sauny oraz solarium.

Deremapen daje najlepsze efekty przy zastosowaniu serii zabiegów z przerwami. Ilość potrzebnych zabiegów może być różna (w zależności od rodzaju problemu) I ustalana z lekarzem medycyny estetycznej. Najlepsze efekty mezoterapii mikroigłowej uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa w gabinetach Parkowa. Polecamy.

«powrót