+48.791653570

2023-08-31

Botoks dla mężczyzn: skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek


Botoks dla mężczyzn: skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek

Botoks, czyli toksyna botulinowa, od kilku lat jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Szybko i skutecznie redukuje zmarszczki, podnosi opadające kąciki ust, poprawia owal twarzy. Kojarzy się przede wszystkim z zabiegami anty-aging dla kobiet, nie ma jednak przeszkód, by stosowali go również mężczyźni. Jak działa botoks dla mężczyzn i czy jest tak samo skuteczny?

Jak działa botoks?

Botoks jest neurotoksyną, która wstrzyknięta w mięsień, „paraliżuje” jego działanie, czyli blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Prowadzi to do rozluźnienia mięśnia, a w konsekwencji do wygładzenia skóry, która przestaje się kurczyć, przez co wygląda młodziej. Sam zabieg nie jest skomplikowany: botoks wstrzykuje się cienką igłą pod powierzchnię skóry. Pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach. Ponieważ po kilku miesiącach pod skórą tworzą się nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, zabieg dobrze jest powtarzać, by utrzymać pożądany efekt. Co ważne, prawidłowo i profesjonalnie podany botoks jest bezpieczny i nie powoduje negatywnych konsekwencji zdrowotnych ani upośledzenia mimiki.

Botoks dla mężczyzn

Toksyna botulinowa podawana mężczyznom jest taką samą substancją jak ta, z której korzystają kobiety. Ponieważ jednak mięśnie męskiej twarzy są z reguły większe i mocniejsze, wstrzykiwana w nie dawka botoksu powinna być odpowiednio dostosowana. Może to wiązać się z wyższą ceną i dłuższym czasem trwania zabiegu. Najczęściej mężczyźni używają botoksu do wygładzania tzw. „lwiej zmarszczki”, bruzd na czole i kurzych łapek. Botulina może być jednak stosowana również jako rozwiązanie innych męskich dolegliwości, takich jak nadmierna potliwość dłoni, pach czy stóp.

W dzisiejszym świecie nie tylko kobietom zależy na utrzymaniu zdrowego i młodego wyglądu. Również mężczyźni chcą długo cieszyć się gładką skórą pozbawioną zmarszczek. Zabieg z wykorzystaniem botoksu pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów, które utrzymują się – podobnie jak w przypadku zabiegu wykonywanego u kobiet – do około 6 miesięcy.

Botoks dla mężczyzn to nie tylko sposób na wygładzenie zmarszczek, ale także sposób na zwiększenie pewności siebie i poprawę samopoczucia. Zabieg jest szybki, bezpieczny i efektywny, dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na jego wykonanie. Jeśli zależy Ci na zachowaniu młodego wyglądu, botoks może być doskonałym rozwiązaniem.

«powrót