+48.791653570

2021-01-19

Czym jest biała dieta?


Czym jest biała dieta?

Biała dieta nosi nazwę od diety przeznaczonej dla osób po wybieleniu zębów w gabinecie stomatologicznym. Diętę tę należy stosować dwa tygodnie po zabiegu wybielania zębów i polega na rezygnacji z produktów zawierających intensywne barwniki. Zaliczamy do nich m.in:

Oczywiście do produktów barwiących zaliczamy także napoje, głównie gazowane, barwione, które nie tylko zawierają substancje barwiące, ale także mają niskie pH i często mają działanie destrukcyjne dla szkliwa. Powinniśmy zrezygnować także z palenia papierosów, również tych elektronicznych - nikotyna powoduje żółknięcie szkliwa zębów.

W takim razie jakie produkty w tym czasie należy spożywać? Takie, które nie zawierają substancji barwiących. Do tej grupy produktów zaliczamy m.in.:

Stosowanie tego rodzaju diety spowodowane jest słabszą kondycją szkliwa po wybielaniu, bowiem szkliwo traci część wody i tym samym mocniej absorbuje substancje barwiące. Dzięki białej diecie efekty wybielania zębów będą dłuższe i przyjemne dla naszego oka. Po zabiegu wybielania zębów musimy również zwrócić uwagę na codzienną higienę jamy ustnej. W pierwszych dniach po zabiegu nasze zęby mogą wykazywać nadwrażliwość, dlatego warto zęby czyścić miękką szczoteczką i stosować delikatną pastę do zębów.

W Gabinetach Parkowa wykonujemy profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND Polus - zabieg opisany na naszych stronach gdzie serdecznie zapraszamy. Dodatkowych informacji udzielimy Państwu podczas wizyty u lekarza oraz pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Biała dieta to białe zęby.

Polecamy.

«powrót