+48.791653570

2021-04-20

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem


Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem

Postęp w medycynie stomatologicznej, a w szczególności rozwój technologiczny usprawnia pracę lekarzy stomatologów oraz zmniejszenie bólu u pacjenta. Nowoczesnym zabiegiem, który gwarantuje wszystkim osobom wymagającym interwencji stomatologa jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Leczenie kanałowe to dział stomatologii o nazwie endodoncja zajmujący się leczeniem miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne zębów w powiększeniu jakie daje mikroskop jest dużo bardziej precyzyjne. Obraz jaki uzyskuje lekarz pozwala na odnalezienie kanałów słabo lub całkiem niewidocznych gołym okiem. Zmniejsza się dzięki temu ryzyko powtórnej infekcji. Reinfekcja zęba leczonego kanałowo następuje najczęściej w następstwie nie wypełnienia wszystkich kanałów jakie istnieją w danym zębie, a bez powiększenia nie jest możliwa dokładna ocena liczby kanałów.

Powiększenie to największa zaleta tego urządzenia, ale nie jedyna. Podłączenie nowoczesnego mikroskopu do toru wizyjnego i przesłanie obrazu jaki widzi lekarz na monitor w gabinecie usprawnia komunikację lekarza i asystentki. Asystowanie lekarzowi staje się prostsze kiedy obie strony dokładnie widza to samo. Obraz taki można również nagrać i pokazać pacjentowi jak wygląda jego ząb od środka, jak zostały odnalezione i wypełnione kanały. Obraz leczonego zęba jest od 6 do 25 razy większy, dlatego stomatolog ma dokładny wgląd do komory zęba oraz kanałów korzeniowych. Mikroskop pozwala także na precyzyjne oświetlenie pola zabiegowego.

Leczenie pod mikroskopem stosuje się w sytuacji:

W Gabinetach Parkowa korzystamy z nowoczesnego mikroskopu firmy Leica posiadającego tor wizyjny. Leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia naszym lekarzom nawet trzydziestokrotne powiększenie pola widzenia, które zwiększa szanse na sukces i powodzenie leczenia. Nasz mikroskop wyposażony jest unikatowy układ optyczny, który pozwala na bardzo duże i wyraźne powiększenie oraz oświetlenie pola zabiegowego.

Więcej o leczeniu kanałowym mikroskopem przeczytają Państwo na naszej stronie w zakłądce oferta - "Mikroskop - nowoczesna endodoncja - leczenie kanałowe", a dodatkowych informacji udzielimy także w naszych gabinetach podczas wizyt w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A oraz pod numerem telefonu +48 791 653 570.

Życzymy zdrowia.

«powrót