+48.791653570

2023-01-10

Zimowe oczyszczanie twarzy - peeling chemiczny


Zimowe oczyszczanie twarzy - peeling chemiczny

W gabinetach Parkowa w okresie zimowym polecamy zabiegi peelingu chemicznego. Zabieg ten polega na łuszczeniu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Dlaczego nasza skóra potrzebuje tego zabiegu? Po letnich oparzeniach słonecznych wymaga ona od nas intesywniejszej pielęgnacji, nawilżenia i odświeżenia. Zima to najlepszy czas na wykonanie tego rodzaju zabiegu estetycznego, ponieważ w chłodne dni nasza skóra jest najmniej wystawiona na działanie promieni słonecznych, dodatkowo istnieje mniejsze ryzyko powstania przebarwień po zabiegach.

Peelingi chemiczne zalicza się do najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i stosowane są w przypadkach:

Peelingi chemiczne to najczęściej kwasy owocowe lub inne związki chemiczne dzięki którym złuszczamy skórę w celu poprawy jej wyglądu. W zależności od głębokości działania dzielimy je na peelingi powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Podana odpowiednio przez lekarzy medycyny estetycznej seria peelingów bardzo dobrze wpływa przede wszystkim na odnowę naskórka i skóry oraz działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia takie jak: przebarwienia, blizny, drobne zmarszczki, wypryski, zaskórniki, widoczne pory i inne niedoskonałości skórne.

W gabinetach Parkowa stosujemy m.in. peelingi chemiczne Mesoestetic, o których szerzej piszemy na naszej stronie w zakładce - oferta - Innowacyjne peelingi chemiczne hiszpańskiego Laboratorium Mesoestetic. Dermatologiczne peelingi chemiczne Mesopeel Mesoestetic® zarejestrowane są jako wyroby medyczne klasy I są bezpieczne oraz wyjątkowo skuteczne.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu peelingami chemicznymi są:

Efekty po peelingu chemicznym nie są widoczne od razu, a zabiegi najczęściej wykonuje się w serii. Trzeba przeprowadzić od 2 do 6 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4 tygodni. Często łączymy te zabiegi z drenażem limfatycznym lub osoczem bogatopłytkowym.

Zapraszamy Państwa do gabinetów Parkowa w Stargardzie, ul. Stefana Okrzei 2/A do skorzystania z zabiegów silnie regenerujących skórę.

Złuszczanie potrzebne jest w każdym wieku.

«powrót