+48.791653570

Poznajmy się!

gabinet stomatologiczny Stargard

Serdecznie witamy naszych stałych jak i nowych Pacjentów na stronach Parkowej - nowoczesnego zespołu gabinetów stomatologicznych na terenie Stargardu.
Pragniemy, aby nasz gabinet zawsze kojarzył się Państwu z miłą atmosferą, profesjonalizmem w działaniu, troską o każdego pacjenta, a przede wszystkim o zdrowie CAŁEJ jamy ustnej.

Obecnie wielu Pacjentów zgłasza się do gabinetu stomatologicznego, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. W przeszłości lekarz dentysta zajmował się głównie leczeniem zmian próchnicowych. Dzisiaj opieka stomatologiczna jest dużo bardziej rozwinięta oraz wyspecjalizowana, a leczenie kompleksowe, obejmujące zarówno twarde tkanki (zęby, kość wyrostka zębodołowego), jak i tkanki miękkie (dziąsła, błona śluzowa jamy ustnej). Tylko wielokierunkowe leczenie stomatologiczne pozwala uzyskać trwałe efekty zadowalające zarówno Pacjenta jak i lekarza dentystę.

Dlatego też nasi stomatolodzy stale doskonalą swoje umiejętności, tak aby sprostać wymaganiom Nowoczesnej Stomatologii Estetycznej.

W nowożytnych językach europejskich "estetyka" znaczy tyle, co postrzeganie piękna. Stomatologia Estetyczna zajmuje się przywracaniem naturalnego piękna jamy ustnej i twarzy, a naturalne piękno to zdrowie, harmonia proporcji i kształtu, funkcjonalność i w końcu biel i blask.

A więc, aby poprawić estetykę Państwa uśmiechu, potrzeba leczenia z zakresu szeroko rozumianej stomatologii. Konieczne jest indywidualne dobranie planu leczenia, ponieważ "ilu pacjentów, tyle różnych potrzeb".

Z myślą o kompleksowym podejściu do leczenia stomatologicznego, staramy się, aby zakres oferowanych przez nasz zespół usług był jak najobszerniejszy.


Implantologia

Stosujemy wyłącznie sprawdzone i udokumentowane naukowo niemieckie implanty Ankylos oraz XiVE firmy Dentsply FRIADENT – wiodącego światowego producenta stawiając na najwyższą jakość oraz długoterminowe stabilne rezultaty estetyczne w przystępnej, osiągalnej dla pacjenta cenie.

Mikroskop - Nowoczesna Endodoncja

Dziedzina stomatologii zajmująca się rozpoznawaniem oraz leczeniem zapalnie zmienionej lub martwej miazgi. W praktyce bardzo często wiąże się to z mechanicznym usunięciem miazgi zęba i wypełnienie tej przestrzeni na stałe materiałem leczniczym.
Mikroskop stomatologiczny niemieckiej firmy Leica będący na naszym wyposażeniu posiada unikatowy układ optyczny pozwalający na bardzo duże i wyraźne powiększenie oraz oświetlenie pola zabiegowego, które to otwiera przed stomatologiem nowe możliwości w jakości i precyzji leczenia.

Periodontologia

Czyli przywrócenie zdrowia dziąsłom i całemu przyzębiu w celu zapobiegania krwawieniu z dziąseł będącym oznaką zapalenia, tak by zęby ustabilizowały się w kości wyrostka zębodołowego; chirurgiczne leczenie ubytków kości i recesji dziąseł czyli obnażeń korzeni, by późniejsze odbudowy protetyczne mogły być estetyczne i trwałe.

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Czyli leczenie zmian próchnicowych, leczenie kanałowe korzeni zębów, odbudowy tkanek zębów na włóknach szklanych i nie tylko.

Protetyka

Czyli m.in. licówki pełnoceramiczne i kompozytowe, pełnoceramiczne wypełnienia koron zębów - inlay, onlay, overlay, estetyczne korony, mosty, protezy ruchome, które ostatecznie przywracają funkcję i równowagę zgryzu.

Chirurgia stomatologiczna

Czyli ekstrakcje zębów mądrości, wokół których często pojawia się silny stan zapalny, ekstrakcje zniszczonych korzeni i zębów. Jednym słowem eliminacja ognisk zapalnych, tych, których nie da się inaczej wyeliminować niż przez usunięcie, a które mają zgubny wpływ na cały organizm Pacjenta.

Profilaktyka specjalistyczna

Obejmująca badanie i instruktaż higieny jamy ustnej, skaling naddziąsłowy oraz poddziąsłowy, usuwanie złogów nazębnych, piaskowanie oraz przepłukiwanie przyzębia.

Medycyna estetyczna twarzy

Stosujemy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych oraz zmarszczek okolicy oczu i międzybrwiowych, poprawy konturu ust oraz modelowania owalu twarzy. W swojej ofercie posiadamy również wygładzanie zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej (botox).

Przeprowadzenie kompleksowego leczenia, indywidualnie dobranego do potrzeb Pacjenta, potrafi niewiarygodnie poprawić wygląd i samopoczucie, co naturalnie cieszy również nas, dentystów.

Dzięki ciągłemu rozwojowi stomatologii możemy nie tylko zadbać o higienę i zdrowie jamy ustnej, ale również mamy wpływ na jakość i wygląd Państwa uśmiechu.

Zapraszamy serdecznie!